Державне агентство
відновлення та розвитку
інфраструктури України

» Прес-центр » новини » Затверджено Порядок проведення перевірки ділових партнерів Служби відновлення та розвитку інфраструктури у Полтавській області

Затверджено Порядок проведення перевірки ділових партнерів Служби відновлення та розвитку інфраструктури у Полтавській області

Відповідно до Антикорупційної програми Служби відновлення, затвердженої наказом від 25.08.2023 № 61, Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Полтавській області прагне  співпрацювати з діловими партнерами, які здійснюють свою діяльність законно та етично, взаємодія з якими не несе корупційних ризиків для Служби відновлення.         

Служба відновлення інформує наявних і потенційних ділових партнерів про принципи та вимоги Служби відновлення у сфері запобігання та протидії корупції,  в тому числі про процедуру перевірки ділових партнерів.

Наказом Служби відновлення від 15.09.2023 №66 затверджений Порядок проведення антикорупційної перевірки ділових партнерів Служби відновлення та розвитку у Полтавській області.

Перевірка ділових партнерів Служби відновлення здійснюється з метою:

  • перевірки ділової репутації ділового партнера на предмет толерантності до корупції, а саме чи має діловий партнер репутацію суб’єкта, діяльність якого пов’язана з корупцією та чи не буде діловий партнер виступати посередником для передачі третім особам (або для отримання від третіх осіб) неправомірної вигоди;
  • перевірки наявності у ділового партнера антикорупційної програми (або інших політик антикорупційного спрямування), готовності дотримуватися антикорупційних принципів та вимог Служби відновлення, а також антикорупційного законодавства;
  • виявлення можливих корупційних ризиків у зв’язку з укладенням (виконанням) правочину;
  • мінімізації ймовірності вчинення або перевірки можливих фактів вчинення корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення, іншого  порушення антикорупційного законодавства під час встановлення та/або реалізації правовідносин з діловим партнером.

Окрім того, до всіх договорів, які Служба відновлення укладає з діловими партнерами, обов’язково включаються антикорупційні застереження. Метою антикорупційного застереження є надання Службою   гарантій дотримання антикорупційного законодавства, яке на неї поширюється, та отримання аналогічних гарантій від ділового партнера.

Антикорупційні застереження до договорів, які містяться у Порядку перевірки ділових партнерів Служби відновлення розроблені спільно з Базельським інститутом управління.

Ознайомитись із Порядком проведення антикорупційної перевірки ділових партнерів Служби відновлення та розвитку інфраструктури у Полтавській області можна за посиланням.